Ochrana oken proti vloupání

Ochrana proti vloupání dle vašich požadavků

S ohledem na prostupnost oken pro nezvané návštěvy lze jejich konstrukci přizpůsobit takovým požadavkům na odolnost proti vloupání, jaká je podle Vašich osobních bezpečnostních potřeb nutná.

Buďte připraveni na pokus o vloupání

Zajištění bezpečnosti znamená úbytek starostí. Abyste si mohli doma a také na cestách lépe odpočinout, je možné okna ze systému REHAU Brillant-Design – vždy podle potřeby – upravit pro různé třídy odolnosti ochrany proti vloupání. Vzhledem k tomu, že většina pokusů o vloupání v České republice je vedena přes okna a balkónové dveře, je individuální nastavení ochrany jednotlivých oken proti vloupání velmi důležité. Speciální uzamykací díly a další zabazpečovací komponenty zajistí, aby odolnost proti vloupání byla optimální, a to pro každé jednotlivé okno ze systému REHAU Brillant-Design.
Plastová okna REHAU BRILLANT-DESIGN

Základní zabezpečení:
U velmi těžce přístupných oken stačí základní bezpečnost.

Třída odolnosti WK1:
Pro těžce přístupná okna. Základní ochrana proti pokusu o vylomení fyzickým násilím jako je vykopnutí, proražení a vyražení ramenem (převážně vandalismus). Ochrana proti použití jednoduchých páčidel je integrovaná.

Třída odolnosti WK2:
Pro lehce přístupná okna. Ochrana je zajištěna tak, že při pokusu o vloupání s použitím jednoduchých nástrojů (jako jsou např. šroubováky, kleště, klíny) je okno uzamčeno a zablokováno proti vypáčení.

Třída odolnosti WK3:
Pro velmi lehce přístupná okna. Přídavná ochrana proti použití druhého šroubováku a páčidla.